Бізнес, який змінює світ на краще!
Вхід
ПублікаціїДіяльністьІнвесторамСтартапамКомпаніяПерсональні сервіси
Про авторів
Ольга Булавченко
Спеціаліст інвестиційної компанії
11 листопада 2013  ▪  Ольга Булавченко
Пошук ділових партнерів
Посередницькі послуги - сучасний підхід

Сучасна ера розвитку бізнес-стосунків постійно еволюціонує. Незабаром, підручники з економіки будуть по-новому трактувати методики пошуку клієнтів та постачальників. Не залишаться поза увагою і технології пошуку ділових партнерів, які останній час стають дедалі актуальнішими.

Історично так склалось, що питання пошуку контрагентів для партнерства стосувались виключно зовнішньоекономічної діяльності.Тобто, підприємець бажаючи розпочати власну справу за кордоном, мав би володіти: по-перше, певним капіталом, а, по-друге, мати детальне уявлення про правила ведення бізнесу в даному регіоні (з урахуванням статистичних даних щодо формування попиту та пропозиції на товари (послуги)). Починаючи комерційну діяльність на нових географічних ринках, підприємець також може зіткнутися з мовним бар’єром, який не дозволяє отримати дану інформацію і встановити ділові зв’язки з зарубіжними партнерами.

Проте проблема пошуку партнерів, наразі, гостро постала і в межах однієї юрисдикції. Це насамперед стосується стартапів та потенційних інвесторів. Перші володіють ідеями та проектами для їх реалізації, другі ж, мають матеріальні активи, для інвестування. Обидві сторони можуть досить довго шукати партнерів, зустрічаючи на своєму шляху шахраїв та непрофесіоналів, через те, що, зазвичай, починають пошук в мережі Інтернет. На допомогу їм приходять управлінські компанії, що надають консалтингові послуги.

Варто зазначити, що компанії-посередники у пошуку вашого ділового союзника мають керуватися декількома основними принципами, а саме:

  • статус клієнта (стартапер, інвестор);
  • мета пошуку;
  • галузева приналежність обраного виду діяльності;
  • професійні вимоги до партнера;
  • умови співпраці.

Передбачається, що обслуговуюча компанія повинна мати широку «клієнтську базу» ділових контактів, різноманітних напрямків діяльності та економічних поглядів. Зазвичай, організації з бізнес-консультування відповідають вищенаведеному критерію, так як, за родом своєї діяльності щодня контактують з безліччю контрагентів. Вони поєднують в собі кваліфікованих працівників, їх знання та досвід, а також набуті досвідом ділові зв'язки.

Важливими моментами під час пошуку є: методика та юридична відповідальність. Досвід засвідчує, що методика одна — аналіз наявних зв'язків, та їх поєднання в межах можливих перспектив для обох сторін. Щодо відповідальності, то тут компанія-посередник бере на себе обов'язок надати не просто послуги, а якісні послуги, завірені власною репутацією: це означає, що відбувається повна верифікація обох сторін:

  1. дані щодо наявності (відсутності) кримінальних та адміністративних порушень;
  2. стан ділової репутації;
  3. характеристика проведення попередніх проектів (факти банкрутства (причини та наслідки), ліквідація (причини та наслідки));

Враховуючи всю серйозність підходу, варто зазначити, що до такого пошуку партнерів, зазвичай вдаються дві категорії бізнес-оточення: респектабельні інвестори (в пошуку перспективного вкладання власних коштів) та стартапи із позитивним досвідом. Через те,що для них важливо передбачити та врахувати всі можливі ризики та переваги співпраці.

Проте, сьогодення демонструє, що все частіше на ринок виходять молоді бізнесмени, бажаючи розвиватись та зростати. І вони також відчувають нагальну потребу в комунікаціях між собою, та клієнтами, саме тому, ділове посередництво стає таким затребуваним та актуальним.

Невід'ємною складовою нових партнерських відносин є те, що вони, в свою чергу, створюють передумови для подальшої появи нових ділових зв'язків, а отже — нових перспектив та планів.

comments powered by Disqus
Аналітичні матеріали, актуальні проблеми бізнесової спільноти, політика, економіка та юриспруденція.
© 2013 ILand Management
Всі матеріали сайту є власністю компанії «ILand Management» або інших своїх шанованих власників. Передрук заборонено.
Зворотний зв'язок