Бізнес, який змінює світ на краще!
Вхід
ПублікаціїДіяльністьІнвесторамСтартапамКомпаніяПерсональні сервіси
Про авторів
Ольга Булавченко
Спеціаліст інвестиційної компанії
26 грудня 2013  ▪  Ольга Булавченко
Бізнес: якого він роду?
Чи впливає стать на якість

За останні два місяці мені довелось відвідати три професійні семінари: для працівників фондового ринку, бухгалтерів та управлінців. Серед загального числа присутніх було помітно, що кількість представниць прекрасної статі перевищує чоловічу. Саме тому я задалась одвічним питанням – хто керує бізнесом: чоловіки чи жінки?

Одвічним воно є, не тільки через свою далеку історичну появу (боротьба за рівність з чоловікам точилась ще з часів римського права), а також через масштаб даного питання, через постійний інтерес та нескінченні дебати з цього приводу.

1980 року Україна ратифікувала Конвенцію Організації Об’єднаних Націй «Про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок». Цей документ вже на державному рівні затверджував наміри реалізації ідей рівноправності між жінками та чоловіками в усіх сферах економічного, політичного, соціального, культурного, громадського життя країни. Наразі, я не можу рішуче стверджувати, що всі положення даного документу виконуються, а ті, на кого вони спрямовані – добросовісно дотримуються. Проте, особисто я вважаю, що чоловіки, насправді, в своїй більшості є більш успішними керівниками. Цьому я даю декілька пояснень:

  • чоловіки менш емоційні, через, що спроможні керуватись суровим розсудом під час прийняття рішень та вирішення спорів;
  • природа заклала в представників сильної статі «ген відповідальності» за власні дії;
  • в більшості чоловіків аналітичний склад розуму, що дозволяє їм більш конструктивно розглядати проблему, не витрачаючи свій час на дрібні деталі.

Вищезазначене, ні в якому разі не спрямоване на приниження значимості ролі жінки та її здібностей, проте в кожного з нас є свої слабкі та сильні сторони, і це факт. Сьогодення демонструє чимало яскравих прикладів, коли саме жінка керує справою, досягаючи великих успіхів, та завойовуючи авторитетність серед партнерів та колег.

Проте, частіше все ж таки жінка виступає відмінним виконавцем. Це, насамперед, продиктовано біологічною спадщиною, яка наділяє нас:

  • вмінням аналізувати та раціонально використовувати інформацію;
  • виконувати одночасно багатофункціональні задачі;
  • лаконічно викладати проблематику та причини виникнення;
  • бажанням створити організовану систему взаємодії;
  • відповідально ставитись до дрібниць;
  • вмінням естетичного оформлення бізнес-процесів.

На думку психологів, жінки втрачають свою здатність до розсудливості, через надмірно близьке сприйняття будь-якої ситуації. Хоча, в той же час вони наділені інтуїцією, яка виступає як запобіжник в екстремальних та стресових ситуаціях. Що, в свою чергу, створює резерв часу для прийняття найбільш вірного рішення. А час в бізнесі – це, без перебільшення, вагомий актив.

Досить часто мої знайомі діляться розповідями про дискримінацію під час пошуку роботи. Особливо це стосується керівних посад: чоловіки-боси не виявляють особливого бажання брати на роботу жінок-топ-менеджерів, жінок-виконавчих директорів і т.д. Чим саме продиктоване таке рішення? Особисто я вважаю, що страхом, інколи власною невпевненістю, а інколи, вони просто вважають, що місія жінки – це сімейний затишок та й годі. Але прекрасна стать не здається, і крок за кроком захоплює управлінський сектор, створюючи ефективний менеджмент та девелопмент.

Отже, підсумовуючи все вищесказане, роблю висновок, що будь-який бізнес потребує синтезу знань та навичок обох сторін. Дуже важливим є усвідомлення цього як чоловіками, так і жінками. Адже ділові відносини – це, в певній мірі, сімейний союз якому притаманні всі періоди: знайомство, романтизм, налагодження «побуту», ідилія, криза, спільна старість.

В переддень Нового року, хочеться побажати всім, не залежно від статі, ставитись до власної справи сумлінно та  відповідально, а до партнерів з повагою!

comments powered by Disqus
Авторська колонка, персональний погляд, думки автора з приводу нагальних питань сьогодення. Позиція автора не завжди збігається з позицією редакції.
© 2013 ILand Management
Всі матеріали сайту є власністю компанії «ILand Management» або інших своїх шанованих власників. Передрук заборонено.
Зворотний зв'язок